Wellness hned u hranic. Za termálním koupáním do Bad Schandau, Altenbergu či Marienbergu

Koupající se žena, ilustrační foto. Foto PIXABAY
Koupající se žena, ilustrační foto. Foto PIXABAY

POZNÁVÁME SASKO - Hned za hranicemi severozápadních Čech je možné si odpočinout. Oblíbená místa pro koupání po celý rok jsou ta v Saském Švýcarsku či Krušných horách. Zkusit lze třeba Bad Schandau nebo Marienberg.

Reklama

Kryté i venkovní bazény, sauny, tobogány, restaurace či doplňkové služby jako masáže. Po celý rok turisticky atraktivní centra v Saském Švýcarsku a Krušných horách (Erzgebirge) nabízí pro zájemce v létě i zimě wellness odpočinek. S termální vodou a mnoha druhy saunového světa.

A to jen kousek od českých hranic. Ideální pro obyvatele Děčínska, Ústecka, Teplicka, Mostecka i Chomutovska.

Bad Schandau

V lázeňském městečku na Labi (Elbe) najdeme koupací svět Toskana Therme Bad Schandau. Dojedeme sem z Děčína a Hřenska.

Vnitřní centrum je rozděleno na dva velké bazény, dále na dětské bazény, relaxační bazény a na saunový svět. K dispozici je i venkovní bazén. Toskana Therme je vhodná i pro děti.

Neustadt/Sachsen

Děti to více bude bavit v aquacentru Neustadt/Sachsen. Město leží u hranic s Českem, avšak v části Šluknovského výběžku. Tedy u měst Sebnitz a Dolní Poustevna.

Aquacentrum se jmenuje Erlebnisbad Mariba Neustadt. Pro děti je zde tobogán, skluzavka na obří kruhy, divoké vlny i divoká řeka. Nechybí ani plavecký bazén.

Altenberg

Německé Krušné hory jsou koncipovány jako turistická a rekreační oblast táhnoucí se od Altenbergu po Eibenstock. Právě zde najdeme aquacentra.

Altenberg je lyžařské středisko ve východních Krušných horách nad Teplicemi. Dojedeme zde přes Dubí a Cínovec.

Bazény jsou součástí rehablitační kliniky Raupennest Altenberg. Proto se nejedná o klasický aquapark. Nenajdeme zde tedy žádné tobogany či jiné atrakce. K dispozici je několik teplých bazénů, perličkový bazén či venkovní bazén, sauny a masáže. Termální voda z podzemí je nádherně teplá, což se ocení zejména v zimě.

Marienberg

Velkým centrem pro rodiny s dětmi je Marienberg. Město na hlavním tahu z Chomutova do Chemnitz.

Aqua Marien Marienberg, jak se jmenuje, nabízí bazénový a saunový svět. Je ideálním místem pro děti. V Aqua Marien si lze vybrat z krytých i vytápěných venkovních bazénů. Jsou tu atrakce pro děti jako tobogán. V areálu je  tenisový kurt, minigolf, kulečník, bowlingové dráhy apod.

Wolkenstein-Warmbad

V blízkosti Marienbergu je Wolkenstein. Malá obec s hradem a termálními lázněmi.

Lázně ve Wolkensteinu jsou Silber-Therme Warmbad. Lze si vychutnat státem certifikovanou termální léčivou vodu ve třech různých bazénech o teplotě 32–34 °C. Rovněž nechybí v Sasku oblíbené sauny.

Reklama

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře